BAUSCH + LOMB
MARMARA BÖLGESİ TEK YETKİLİ BAYİİ
Metin Boyutu A- A+

Göz Enfeksiyonları ve İritasyon

Alerjiler

Alerjiniz varsa bu durum gözlerinizi de etkileyebilir. Gözleriniz kızarabilir, kaşınabilir ve sulanabilir, hatta gözleriniz ve göz kapaklarınızda iltihap oluşabilir.

Arpacık

Arpacık, kirpik köküne yakın oluşan bakteriyel bir enfeksiyondur. Genelde acı vermekle beraber nadiren ciddi olan yaygın bir enfeksiyondur.

Bilgisayar Görüş Sendromu

Bilgisayar gözlerimizi zorlar ve genellikle bilgisayar görüş sendromu adı verilen bir duruma neden olur.

Enfekte Gözyaşı Kanalları

Dakriyosistit olarak da bilinen bu durum, bir veya her iki gözde aşırı gözyaşı üretimine ve alerji, soğuk algınlığı veya benzeri rahatsızlıklar olmamasına rağmen, gözyaşı drenaj sisteminin bazen kızarıklık ve akıntıya neden olan iltihaplanma ve enflamasyonudur.

Göz Kapağı Enflamasyonu (Blefarit)

Göz kapağı enflamasyonu veya blefarit, göz kapaklarının kızardığı, iltihaplandığı ve kapak kenarlarında birikimlerin oluştuğu yaygın bir hastalıktır.

Göz Kuruluğu

Göz kuruluğu, gözün normal gözyaşı üretme yeteneğinin azalması veya kaybıdır. En sık göz doktoruna başvurma sebeplerinden biridir.

Göz Sulanması

Fazla miktarda gözyaşı üretildiğinde ya da gözler normalde akıtabileceğinden daha fazla gözyaşı ürettiğinde göz sulanması meydana gelir.

Göz Yorgunluğu

Göz yorgunluğu, göz zorlanmasının bir diğer adıdır ve gözlerin yoğun kullanıma bağlı olarak ağrılı, zayıf veya ağır hissedilmesidir.

Konjonktivit

Konjonktivit, göz ile göz kapağını kaplayan şeffaf zarın iltihaplanmasıdır.

Kontakt Lens Rahatsızlığı

Yumuşak kontakt lensler genelde kullanım başından itibaren rahattır.  Kontakt lens rahatsızlığı oluşabilir ancak genellikle kendiliğinden iyileşir.

Yabancı Cisimler / Göz İritanları

Gözünüzdeki yabancı cisim; toz, kum tanesi ya da daha büyük ve daha ciddi bir cisim olabilir.