BAUSCH + LOMB
MARMARA BÖLGESİ TEK YETKİLİ BAYİİ
Metin Boyutu A- A+

Presbiyopi yakındaki cisimlerin bulanık görüldüğü, okuma, cep telefonu kullanma veya bilgisayarda çalışma gibi işleri yaparken odaklanmanın zorlaştığı doğal bir durumdur. Bu bir hastalık veya rahatsızlık değildir, aslında yaşla birlikte görülmesi çok yaygındır.

presbyopia

Presbiyopiye Ne Sebep Olur?

Gençlerde göz merceği yumuşak ve esnektir, değişik mesafelerden cisimleri görmek üzere şekil değiştirir. Yaşlandıkça gözünüzdeki kristal mercek sertleşir ve esnekliğini kaybeder. Bu esneklik kaybı sonucu, gözleriniz yakın cisimlere odaklanmak için gerektiği gibi adapte olamaz.

Presbiyopi Semptomları

Kişiler presbiyopi semptomlarını genellikle yakını görememe ile karıştırırlar. Ancak iki durumun nedenleri farklıdır: Yakını görememe şekil bozukluğu olan bir korneanın sonucudur, Presbiyopi ise merceğin esnekliğini kaybetmesidir.

Presbiyopinin belirtileri, okurken, dikiş dikerken, cep telefonu kullanırken veya yakın görüş gerektiren herhangi bir iş yaparken bulanık görmektir.

Presbiyopi Tedavisi

Presbiyopisi olan kişiler için kontakt lensler dahil birçok seçenek bulunmaktadır. Güncel teknolojiler presbiyopi başlayan kişilerin bifokal camlar ya da okuma gözlüğü kullanmak yerine kontakt lens kullanmayı sürdürmesini sağlamaktadır.

Yaygın presbiyopi tedavileri:

  • Büyüteç
  • Bifokal veya Varifokal gözlükler 

  • Okuma gözlükleri

  • Kontakt lensler: Bausch + Lomb Purevision Multi-Focal kontakt lensleri gözlerinizin her mesafeden doğal, zorlanmadan odaklanmasını sağlar. Bu lenslerin özelliği yakından uzak mesafeye geçişleri kolaylaştıran dereceli tasarımıdır. PureVision Multi-Focal kontakt lenslerin sizin için uygun olup olmadığını göz doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Presbiyopi ve Katarakt Tedavisi

Crystalens, standart göz içi lenslerden farklı olarak kişinin hem katarakt sorununu hem de presbiyopisini, yakın ve ara görüş kaybını düzelterek gerçekleştiren yapay bir lens implantıdır. Crystalens yalnızca kataraktı (lensinizde sertleşme veya bulanıklaşma) tedavi etmekle kalmaz; ameliyattan sonra hastaların çoğunda gözlük gereksinimini ortadan kaldırır. Bunu gözünüzün doğal merceğine benzer uyumu yaratarak gerçekleştirir. Eşsiz Crystalens size kitap okumak, bilgisayarla çalışmak ve araba kullanmak gibi birçok aktivite için daha eksiksiz ve doğal bir görüş sağlar.